מועדון לקוחות

למה כדאי להפעיל מועדון לקוחות בחנות אינטרנטית

0 Comments

נושא של מועדון לקוחות עולה כל הזמן בדיונים בפורומים מקצועיים. הרבה בעלי חנויות, במיוחד בתחילת דרכם, לא מבינים עד הסוף משמעות של מועדון לקוחות ואיך נכון לעבוד איתו. במאמר הזה ננסה לגעת בכמה נקודות קריטיות בניהול מועדון לקוחות ורווחית שהוא יכול להביא לחנות.

מה זה מועדון לקוחות

אז מה זה מועדון לקוחות? חשוב להבין, מועדון לקוחות, זה לא פתרון טכנולוגי כזה או אחר. מועדון לקוחות, זה אוסף של לקוחות של החנות שמבצעים רכישות חוזרות בתדירות מסוימת. חשוב לזכור את ההגדרה הזאת, כי היא תקבע סוג המועדון שתרצו להפעיל בחנות שלכם ודרך השיווק שלו.

למה צריכים מועדון לקוחות

למה כל החנויות מקימים מועדוני לקוחות? התשובה פשוטה – לקוחות חוזרים. חשוב להבין, חנות מצליחה, זאת חנות שיש לה הרבה לקוחות חוזרים. כמה הרבה? – מינימום 40% בכלל הרוכשים. עבודה נכונה עם מועדון לקוחות תגדיל את הכמות של לקוחות חוזרים וגם תשמור על הקיימים.

לקוח חוזר לעומת לקוח חדש

כדי להביא לקוח חדש לחנות חייבים להשקיע לא מעט מאמצים בשיווק ומכירות. הרי כל אדם חשדן בטבעו. אנחנו רוצים לשמוע המלצות מאנשים אחרים, לבדוק מחירים, לדעת שהחנות עומדת בהתחייבויות שלה ועוד. כל המאמצים האלו עולות הרבה הוצאות של שיווק ופרסום. ואם הצלחנו לגייס לקוח חדש, חשוב לשמור עליו ולדאוג שהוא יחזור אלינו לקנייה חוזרת. שזאת הפעולה הרבה יותר פשוטה וזולה.

כלים טכנולוגיים

היום קיימים הרבה כלים טכנולוגיים לשיווק וקדים של מועדון לקוחות. אלו כללים שכדאי לבדוק לפני שבוחרים כלי כזה או אחר.

1. תהליך הרשמה קל ונוח. אף אדם לא אוהב תהליכי הרשמה אורכים ומסובכים. לא משנה איזה הטבו תציעו, אם בשביל זה צריך למלא ויזה אמריקאית, רובם לא ירצו לעשות זאת.
2. כדי לקבל הטבות של מועדון לקוחות בחנות אינטרנטית, לקוח צריך לבצע תהליך של לוגין באתר. רוב אנשים לא זוכרים את הסיסמאות שלהם. לזכור או לשחזר סיסמה זה תמיד תהליך מסובך. לכן מומלץ לעשות גם הרשמה וגם לוגין בעזרת חשבון של גוגל או פייסבוק. התהתליך הזה מאוד קל ומאוד מהיר.
3. הטבות ברורות.
4. לא להפציץ במיילים וסמסים. אף אחד לא אוהב שמציקים לו. לכן חשוב לבצע הכל במידה.

פרטים נוספים באתר allreadyshop.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Related Posts

קידום בגוגל

0 Comments

האינטרנט הביא לשינויים חסרי תקדים בהרגלי הצריכה. האינטרנט חולל שינויים…