איך לבחור תעלת ניקוז לבית

איך לבחור תעלת ניקוז לבית

0 Comments

לאחרונה, יותר ויותר אנשים משתמשים במרזבים מיוחדים למקלחת. כיום בישראל ישנם עשרות ניקוזים המתאימים במיוחד למקלחונים. איך בוחרים את הערוץ הנכון? מה לשים דגש, מה לשאול את המוכר? ננסה לברר.

עומק התעלה

בעת תיקון לאחור, מוקצה עומק לתעלות הניקוז. רוב כיורי המקלחת בגובה 15 ס"מ. אבל יש גם כיורים קטנים יותר או גדולים יותר. חשוב לקבוע את עומק המים הרצוי מבעוד מועד כדי למנוע תיקונים מיותרים מאוחר יותר. עומק הכיור משפיע גם על מהירות זרימת המים.

צורת תעלת ניקוז

צורה נפוצה למרזבי מקלחת היא מלבן. יחד איתו הגיעו ריבועים ומשולשים. מלבד עניין אסתטי, אין חשיבות לצורת התעלה. חשוב שהצינור יתאים לצורת המקלחון שלכם.

כיסוי לתעלת ניקוז

כאשר מקשטים תא מקלחת, אתה רוצה להסתיר את המעבר. כדי לעשות זאת, אתה צריך לחפור תעלות בכיסויי האריחים. זהו סוג מסוים של תעלה המאפשר לך למקם אריחים במקום כיסויים רגילים. עקב הפעולה הזו, בקושי רואים את התעלה. זה הופך לתעלה נסתרת.

עוצמת הניקוז

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון – היכן לנקז. יש שתי אפשרויות ניקוז בתעלות – צד או למטה. הכל תלוי במבנה מערכת הניקוז של הבית שלך. הצורה הנפוצה יותר, ניקוז תחתון. לסוג זה של ניקוז יתרון נוסף – מחסום ריח. מחסומי ריח קיימים בכל הצנרת המודרנית. המחסום מונע חדירת ריחות וג'וקים מהביוב.

תעלת ניקוז לגינה

תעלת ניקוז לגינה היא מערכת שמשמשת להובלת מים או נוזלים ממקום אחד למקום אחר בגינה. תעלת הניקוז כוללת צנרת גמישה או קשה, שתילתים, מתקנים ואביזרים שונים כמו מפצלי מים, מגברי לחץ וראשי ספרינקלרים.

השימוש הנפוץ ביותר לתעלת ניקוז בגינה הוא לשקיה והשקיית מערכות ההשקיה. התעלת ניקוז מאפשרת תפעול ממוכן ויעיל של מערכת ההשקיה, כך שניתן להבטיח שהמים יוגשו באופן אחיד לצמחים בגינה, מקנה להם את המים הנדרשים ומפחית את הצורך בעבודה ידנית.

בנוסף, תעלת הניקוז יכולה לשמש גם להובלת נוזלים אחרים כמו דשא נוסף או דשן, חומרים כימיים לחיזוק הצמחים, ועוד.

כאשר מתכננים מערכת תעלת ניקוז לגינה, יש לקחת בחשבון את צרכי הגינה, הצמחים שנשמרים בה, וכמובן את מקור המים והלחץ הדרושים כדי להבטיח פעולה איכותית של המערכת.

מוצרים לגינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Related Posts

עצי נוי לבית

עצי נוי לבית

2 Comments

עץ נוי הוא עץ שגדל בגלל יופיו והמשיכה האסתטית שלו…